Группа компаний "Элвас"

Новости

Властивості сталі з полімерним покриттям

Властивості сталі з полімерним покриттям Оцинкований сталевий прокат з полімерним покриттям є на сьогоднішній день надзвичайно затребуваним на світовому та українському ринках, попит на цей вид металопродукції щорічно зростає, швидкими темпами розвивається виробництво.

Матеріали з полімерним покриттям об’єднують в собі міцність і формуемость стали з корозійноїстійкістю цинку і фарби. В результаті виходить готовий для виробництва матеріал з прекрасним зовнішнім виглядом. Покриття можуть бути різних кольорів і відтінків і, відповідно, мати різні властивості. Пофарбований прокат виготовляють з одно-, двошаровим покриттям товщиною до 200 мкм. Можливі варіанти нанесення покриттів: з одностороннім покриттям, двостороннім однаковим покриттям обох сторін і двостороннім різним покриттям лицьової і зворотної сторін.

Основні переваги прокату з полімерним покриттям наступні: – Можливість переробки металу з полімерним покриттям в готові вироби (металлосайдінг, профільований настил, і так далі) – Рівномірне товщина покриття і однорідні властивості по всій поверхні – Практично повна відсутність пір і, відповідно, кращі захисні властивості – Висока адгезія – Атмосферостойкость – Збереження захисних і декоративних властивостей більше 10 років В виробництві даного типу прокату використовуються різні види полімерних покриттів: поліестер, пластизоль, пурал, полівініліденфторид і ін.

Колірна гамма прокату найбільш часто визначається за шкалою RAL. Полімерне покриття являє собою матеріал з органічних полімерів (смол або пластмас) з додаванням пігментів, присадок і розчинників, який утворює покриття з захисними властивостями. Полімерне покриття не тільки захищає метал від механічних і кліматичних впливів, а й надає будівлям архітектурно-художню виразність. Найважливіші вимоги до покриттів – міцне зчеплення (адгезія) окремих шарів один з одним, нижнього шару з підкладкою, твердість, міцність при вигині і ударі, вологонепроникність, атмосферостійкість, комплекс декоративних властивостей (прозорість або покриваність, колір, ступінь блиску, візерунок і ін. ). При отриманні багатошарових покриттів застосовують такі матеріали: грунтовки, які наносять безпосередньо на підкладку для її антикорозійного захисту і забезпечення адгезії, фарби, емалі.

Метал з полімерним покриттям складається з металевого підстави (холоднокатана або оцинкована сталь) з шаром обробки поверхні, шару грунту і шару полімерного покриття. Для деяких цілей може використовуватися самоклеящаяся полімерна плівка, а в разі необхідності – також тимчасова захисна плівка. Полімерне покриття являє собою плівку на основі високомолекулярних сполук на поверхні прокату, сформовану при гарячій сушці завданих валковим методом рідких ЛФМ (грунтовок, оздоблювальних і захисних емалей, пластизолів) і володіє комплексом захисних, декоративних, фізико-механічних та інших спеціальних властивостей. У разі порошкових фарб використовується електростатичний метод нанесення покриттів.

Грунтове покриття являє собою нижній шар в системі двошарового полімерного покриття, що наноситься безпосередньо на металеву поверхню і призначений для забезпечення міцного зчеплення і високої корозійної стійкості повної системи покриття.